Ujumine

Meie eesmärgiks on tõsta eestlaste teadlikkust ujumisoskusest, mis on elutähtis oskus ja veeohutusest laiemalt. Et eestlased oleks motiveeritud ujuma õppima. Ja et kõigis Eesti koolides saavad lapsed eluks ajaks kaasa ujumisoskuse.

Veega sõber

Veeohutus- ja ujumispäev "Veega sõber" on kampaania, mille käigus jagatakse teadmisi veeohutusest ja mängitakse veemänge. Projekti algne eesmärk oli kaardistada Eesti laste ujumisoskust, mis näitas tegelikku ujumisoskuse taset. See omakorda andis tõuke, mis tänaseks võimaldas ujumise osakaalu koolides suurendada ja seeläbi igale lapsele võimaluse omandada ujumisoskuse juba koolis!

https://www.swimming.ee/veega-sober

Et motiveerida lapsi ujuma õppida, ujumise edusammudest rõõmu tunda ja anda aimu oskustest vees, tehakse jätkuvalt märgiujumisi. Seda viivad läbi isikud, kes on läbinud „ Õpime ujuma“ või märgiujumise koolituse või varasemalt osalenud märgiujumiste läbiviimisel. Ka meie Vetelpääste Seltsi osad liikmed on tegevad treeneritena ja hoolitsevad selle eest, et Eesti lapsed saaksid võimalikult varakult veega sõbraks. Märgiujumised sobivad nii koolide ja lasteaedade ujumistundidesse, kui ka ujumisklubide trennidesse ja kursustele. Samuti saab märgiujumisi kasutada basseinis korraldatavate ürituste sisustamiseks. Märgiujumises on võitjaks iga osaleja.

https://www.swimming.ee/veega-sober/margiujumised

https://www.kooliujumine.ee

Ujumisoskus

Koostöös ujumise õpetajate ja Päästeametiga töötasime välja ujumisoskuse standardi, millega saab reaalset ujumisoskust mõõta. Ujuda oskab inimene, kes suudab järjest sooritada kompleksharjutuse:

Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.